REZERWACJA
ONLINE
Oferty specjalne

 

Poznaj Jurę - poniżej przedstawiamy kilka propozycji zwiedzania najciekawszych miejsc na Jurze Krakowsko Częstochowskiej w bliskiej okolicy naszego hotelu.

 


REZERWAT PRZYRODY GÓRA ZBORÓW najbardziej malownicza grupa ostańców na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Skałki rezerwatu Góra Zborów wykorzystywane są jako ogródek treningowy przez wspinaczy. Z uwagi na urok tego zakątka prowadzi tu większość najważniejszych szlaków turystycznych. JASKINIA GŁĘBOKA znajduje się w zachodniej części Góry Zborów to największa znana aktualnie podziemna forma krasowa rezerwatu przyrody „Góra Zborów”. Jej długość wynosi 190 metrów, trasa jest oświetlona, dostępna do zwiedzania z przewodnikiem.

Koszt bilet wstępu na Górę zborów i do Jaskini Głębokiej 14 zł od osoby

Odległość od Hotelu: 50m  

 


ZAMEK OGRODZIENIECKI W PODZAMCZU to najbardziej imponujące Orle Gniazdo spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Podczas ekscytującej wycieczki po jego ruinach wejdziemy na wysokie baszty, spojrzymy w dół z przepastnych murów i poczujemy klimat średniowiecznych mieszkańców tych włości

Cena biletu:  9,00 zł /os. /bilet normalny/, 7,00 zł/os /bilet ulgowy/

Odległość od Hotelu: 20 km
 


GRÓD NA GÓRZE BIRÓW, to drewniana osada stylizowana na średniowieczny gród z okresu początków państwa polskiego (X-XIII w). Położony w pobliżu Zamku Ogrodzieniec stanowi kolejną atrakcję Podzamcza i Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Usytuowanie Grodu, a także obecność w masywie ostańca licznych jaskiń powoduje, że jest on jednym z najważniejszych kompleksów archeologicznych na Jurze.

Cena biletu:  5,00 zł /os. /bilet normalny/, 4,00 zł/os /bilet ulgowy/

Odległość od Hotelu: 20 km

 


ZAMKI W MIROWIE I BOBOLICACH to bardzo ważni „przedstawiciele” Orlich Gniazd na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. W związku z tym, że oba zamki są położone blisko siebie można je odwiedzić podczas jednej wizyty. Najlepiej zaplanować to podążając szlakiem pieszym turystycznym łączącym obie warownie. Szlak ten wytyczono pomiędzy Mirowskimi Skałami i jego długość to około 1,5 kilometra

Cena biletu:  15,00 zł /os. /bilet normalny/, 10,00 zł/os /bilet ulgowy/

Odległość od Hotelu: 8 km

 

Park Miniatur - Ogrodzieniec , to prawdziwa gratka dla dużych i małych podróżników! Dorośli znajdą tu rekonstrukcje 17 Jurajskich Twierdz z okresu ich największej  świetności. Można by je pomylić z prawdziwymi, gdyby nie fakt, że są one 25 razy  mniejsze od oryginałów! Dodatkowo na terenie Parku znajdują się rekonstrukcje średniowiecznych machin bojowych oraz mini plac zabaw - gwaru i śmiechu tu nie zabraknie!

Cena biletu:  14,00 zł /os. /bilet normalny/, 10,00 zł/os /bilet ulgowy/

Odległość od Hotelu: 20 km

 


Park Doświadczeń Fizycznych i Park Rozrywki Na terenie Parku Doświadczeń znajdziemy 35 urządzeń, dzięki którym można dowiedzieć się jak działają podstawowe prawa fizyki. Kołyska Newtona, Kolorowy Krater Figury Lissajous,to niektóre z urządzeń, które przeniosą  nas do świata odkryć i eksperymentów. Przy realizacji parku, nie zapomniano o najmłodszych członkach rodzin. Dla dzieci przygotowano bajkowy plac zabaw, na którym znajdą takie atrakcje jak jedenz najwyższych zamków dmuchanych w Polsce, karuzele wiedeńską, duży zamek, huśtawki oraz zjeżdżalnie.

Cena biletu:  12,00 zł /os. bilet normalny/ulgowy

Odległość od Hotelu: 20 km

 

LOKALIZACJA
NEWSLETTER
PARTNERZY

              

FACEBOOK
LOKALIZACJA
NEWSLETTER
PARTNERZY

              

FACEBOOK