REZERWACJA
ONLINE
Oferty specjalne

Zimowe atrakcje turystyczne Jury

REZERWAT PRZYRODY GÓRA ZBORÓW najbardziej malownicza grupa ostańców na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej.Skałki rezerwatu Góra Zborów wykorzystywane są jako ogródek treningowy przez wspinaczy.  Z uwagi na urok tego zakątka prowadzi tu większość  najważniejszych szlaków turystycznych.

Koszt bilet wstępu na Górę zborów 2zł od osoby

Odległość od Hotelu: 50 m 

 

ZAMEK OGRODZIENIECKI W PODZAMCZU  to najbardziej imponujące Orle Gniazdo spośród wszystkich zamków  Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Podczas ekscytującej wycieczki po jego ruinach  wejdziemy na wysokie baszty, spojrzymy  w dół z przepastnych murów i poczujemy klimat średniowiecznych mieszkańców tych włości.

Cena biletu:  9,00 zł /os. /bilet normalny/, 7,00 zł/os /bilet ulgowy/

Odległość od Hotelu: 20 km

 

GRÓD NA GÓRZE BIRÓW, to drewniana osada stylizowana na średniowieczny gród z okresu początków  państwa polskiego (X-XIII w). Położony w pobliżu Zamku Ogrodzieniec stanowi kolejną atrakcję Podzamcza  i Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Usytuowanie  Grodu, a także obecność w masywie ostańca licznych jaskiń powoduje, że jest on jednym z najważniejszych kompleksów archeologicznycg na Jurze.

Cena biletu:  5,00 zł /os. /bilet normalny/, 4,00 zł/os /bilet ulgowy/

Odległość od Hotelu: 20 km

 

ZAMKI W MIROWIE I BOBOLICACH to bardzo ważni „przedstawiciele” Orlich Gniazd na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. W związku z tym, że oba zamki są położone blisko siebie możnaje odwiedzić podczas jednej wizyty. Najlepiej zaplanować to podążając szlakiem pieszym łączącym obie warownie. Szlak ten wytyczono pomiędzy Mirowskimi Skałami i jego długość to około 1,5 kilometra.

Cena biletu:  15,00 zł /os. /bilet normalny/, 10,00 zł/os /bilet ulgowy/

Odległość od Hotelu: 8 km

 

Park Miniatur - Ogrodzieniec , to prawdziwa gratka dla dużych i małych podróżników. Dorośli znajdą tu rekonstrukcje 17 Jurajskich Twierdz z okresu ich największej świetności. Można by je pomylić z prawdziwymi, gdyby nie fakt, że są one 25 razy mniejsze od oryginałów!

Cena biletu:  14,00 zł /os. /bilet normalny/, 10,00 zł/os /bilet ulgowy/

Odległość od Hotelu: 20 km

 

Zimowa rekreacja na Jurze

 

NORDIC WALKING – ruch to zdrowie.Trudno wyobrazić sobie bardziej doskonałe warunki do uprawiania tej formy rekreacji niż Jura Krakowsko–Częstochowska. Widokowe szlaki, liczne atrakcje turystyczne zachęcają miłośników nordic walking do uprawiania tej dyscypliny.

Instruktor nordic walking – 100 zł

 

TRASY BIEGOWE SKALNEGO MIASTA PODZAMCZA - dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowano trasę biegową o długości 5 km., poprowadzoną wśród malowniczych formacji skalnych, sosnowych lasów i ośnieżonych pól z niezwykłym widokiem na ruiny Zamku Ogrodzienieckiego w zimowej szacie. Pięciokilometrowy odcinek ogrodzieniecki trasy jest skomunikowany 1.5 km łącznikiem z trasą w Żelazku, która posiada 5-8 km długości. Trasa dedykowana jest dla narciarzy biegowych uprawiających styl klasyczny.

 

KULIG W JURAJSKICH PLENERACH - niekonwencjonalny sposób na podziwianie uroków Jury Krakowsko Częstochowskiej w zimowej scenerii. Godzinny kulig przebiegający widokową trasą ukazującą swoistość krajobrazu Jury – ostańce skalne, elementy dziedzictwa kulturowego regionu (piece wapiennicze, drewniane przydrożne kapliczki, źródła krasowe).

Koszt sań – 250 zł  

 

WYCIĄGI NARCIARSKIE JURY

*Morsko - 1,5km od hotelu - stok o dł. 400 m, wyciąg talerzykowy oraz "ośla łączka" - dla początkujących dł. 100m,wyciąg taśmowy dla najmłodszych o dł. 80m z karuzelą śnieżną.

*Cisowa– 25km od Hotelu - 2 trasy zjazdowe: niebieska 700 m i czerwona 550 m.                  Stok oświetlony, ratrakowany, sztucznie naśnieżany, wyciąg orczykowy, wyciąg talerzykowy.

*Smoleń - 20km od hotelu - 2 stoki 420 m i 280 m, wyciąg orczykowy. Szkółka narciarska i snowbordowa. Stok oświetlony, ratrakowany. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu.LOKALIZACJA
NEWSLETTER
PARTNERZY

              

FACEBOOK
LOKALIZACJA
NEWSLETTER
PARTNERZY

              

FACEBOOK